Вічне питання: прогрівати двигун чи ні

Вічне питання: прогрівати двигун чи ні
Немає питання, що більш часто виникає в зимовий час, ніж це: «Прогрівати двигун у холодний час або не прогрівати». Якби Шекспір дожив до наших днів, то «Бути чи не бути» трансформувалося б у «гріти чи не гріти» – ось у чому питання у сучасних водіїв. Найчастіше виникають суперечки лише про те, що краще - "автомат" або "механіка" і дизель або бензин. З'ясовуємо, чи можна завестися в мороз і відразу поїхати, не чекаючи, коли впадуть оберти двигуна.
У першу чергу потрібно перевірити всі запобіжники. Чи не має "підгорівших", чи є добрий контакт. Якщо запобіжник підгорівший, або має поганий контакт, то у мороз можна взагалі не завести автівку. До цього треба поставитися дуже серйозно. Щоби знати який запобіжник де має бути, треба вивчити схему запобіжників для вашого авто. Це не складно якщо знати де шукати. Схеми блоків запобіжників для всіх автомобілів можна знайти на сайті https://avtoskhemy.com/.
Щоранку у автомобілістів тепер починається з класичних автомобільних ритуалів: очистити кузов від снігу, відліпити двірники від скла, розтопити крижану кірку на вікнах теплом свого серця. За цей час мотор встигає прогрітися або довше працювати на неодруженому ходу - на чиєму ви боці?
Одні технічні фахівці кожної зими бризкають слиною: прогрівати авто не потрібно, тому що на ходу мотор гріється швидше. Інші закочують очі і з сезону в сезон пояснюють: без довгого прогріву олія густішає і двигун працює гірше.
То гріти чи не гріти?
Бензиновий двигун прогрівається за пару секунд
Поки градусник не показує -15 за Цельсієм бензиновий мотор можна не гріти протягом тривалого часу, йому достатньо хвилини, щоб прокинутися, випити каву і бути готовим до поїздки - сучасні моторні олії здатні не густіти на морозі. А коли мороз посилюється, потрібно враховувати тип двигуна: «атмосферник», як піонер, на все готовий, а турбованому потрібно більше часу. Щоб турбіна нагрілася, а система мастила повноцінно запрацювала, можна прогріти двигун протягом декількох хвилин.
Сучасні двигуни не вимагають тривалого прогріву, тому немає сенсу тримати автомобіль на неодружених оборотах. Але й тиснути «тапку в підлогу» одразу після запуску двигуна теж не варто. Стартуйте плавно і не розганяйтеся особливо поки їдете по двору або виїжджаєте на найближчу велику дорогу.
Дизельний двигун гріється кілька хвилин
Дизельний мотор потрібно доглядати ретельніше і гріти його довше бензинового. При морозі до -15 градусів дизелю достатньо від 3 до 5 хвилин. Солярка загусає на морозі, тому машину все-таки потрібно гріти, щоб паливо у фільтрах стало рідкішим.
Навіть найдорожча і хороша синтетична олія стає в'язкою і холодний двигун якийсь час працює в умовах дефіциту мастила, через що є ризик виникнення тертя металу. Тому найзгубніше для техніки — почати рух відразу після запуску різким ривком.
Насамперед це стосується дизельних моторів з значними пробігами, але навіть їм достатньо прогріти мотор протягом п'яти хвилин. Тому що довгі простої на неодруженому ходу також не принесуть техніці автомобіля нічого хорошого.
Що робити з гібридами та електрокарами
У холодну пору року електроніка запускає двигун внутрішнього згоряння після включення автомобіля. Але і в цьому випадку тривале прогрівання не потрібно. Для нормальної роботи масляної системи ДВЗ навіть у сильний мороз достатньо всього кілька секунд. А питання прогрівання електричного двигуна взагалі не стоїть, тому що прогрівати електромотор забороняється інструкцією з експлуатації. Його можна лише охолоджувати. Взагалі електромотору що холодніше, то краще.