Сонячні електростанції: промислові споживачі роблять ставку на відновлювану енергію


Промислова сонячна електростанція у Києві стає все більш частою деталлю архітектури торгово-розважальних центрів, автозаправних станцій, логістичних центрів та виробничих цехів

 

Все частіше можна зустріти на даху великого виробничого чи торговельного об'єкта промислову сонячну електростанцію у Києві, Одесі, Львові та інших містах. Вона дозволяє розв'язати проблему дефіциту вільної землі (втім, навіть якщо і можна буде знайти вільну ділянку, вартість її оренди буде просто захмарною, навіть за нинішніх умов) і забезпечити її власника дешевою електроенергією власного виробництва.

Ціна промислових сонячних електростанцій: що впливає на неї?

Насамперед визначимося, що йтиметься про мережеві промислові сонячні електростанції. Навіть попри те, що вони можуть функціонувати лише при підключенні до зовнішньої енергомережі та за наявності в ній напруги, вони здатні заощадити підприємству значні суми. І мають відносно невеликий — до 3 років — термін окупності. А ось автономні сонячні електростанції в нинішніх умовах — це не бізнес-проєкт, це більше про забезпечення комфорту у приватному будинку. Через надто високу вартість акумуляторів прогнозувати окупність такого проєкту складно.

Можна виділити кілька основних факторів, які мають визначальний вплив на формування ціни промислової сонячної електростанції:

  • Потужність — що вища потужність, тим більше знадобиться устаткування — сонячних панелей, інверторів, з'єднувальних кабелів, систем кріплення панелей тощо. Крім того, чим більша потужність, тим більший обсяг монтажних робіт потрібно виконати — а це додаткові витрати.
  • Варіант установки сонячних панелей — тут розглядатимемо виключно дахову СЕС, вона обійдеться дорожче, але в майбутньому вона цілком себе окупить. Ціна робіт залежить від висоти будівлі, а також складності (кут нахилу, кількість скатів тощо) покрівельного покриття.
  • Логістика — тобто відстань, на яку потрібно доставити все необхідне обладнання. А також забезпечення проживання робітників, які виконуватимуть монтажні роботи. Тому краще вибирати місцеві компанії, це може коштувати дешевше. Але тут багато може залежати від конкретних умов, наприклад, великі компанії можуть запропонувати обладнання для сонячних електростанцій дешевше, ніж маленькі інсталятори, що розташовані поблизу. Тому потрібно провести ретельний аналіз кожної пропозиції.
  • Обладнання, яке використовується — і тут варто віддати перевагу китайським виробникам завдяки розвиненій виробничій базі та щедрим субсидіям від держави, вони можуть запропонувати сонячні панелі з кращим співвідношенням ціна/продуктивність.

Ціна промислової сонячної електростанції https://rayton.com.ua/promyslovi-sonyachni-elektrostantsiyi/ потужністю 150 кВт становитиме близько 2,5 мільйона гривень, вона дозволить щомісяця економити майже 75 тисяч гривень. Прогнозований термін окупності — 2,7 року, прогнозований сумарний прибуток — понад 31 млн гривень за 30 років експлуатації.


Понравилось? -1  Расскажи друзьям:
2024-06-13
0
239

Похожие публикации


Наверх