Свинцево-кислотні акумулятори: особливості використання


Свинцево-кислотні батареї є одним із найпоширеніших і найпопулярніших типів батарей. Вони використовуються як джерело енергії, в телекомунікаціях, в автомобілях та інших транспортних засобах, у промисловості та багатьох інших областях. Вони відрізняються низьким саморозрядом, простотою обслуговування, довговічністю та гарною ємністю.
 

Конструктивні характеристики свинцево-кислотних акумуляторів

 
Конструкція виробника акб megatex https: //megatex.ua/ нескладна, але вимагає додаткового пояснення. Основними елементами цієї моделі є електродна пластина, яка виготовлена ​​зі свинцю, та електроліт - розчин сірчаної кислоти (H2SO4). Це хімічний склад батареї, який починає взаємодіяти під час розряду та заряду батареї. Електроди мають ґратчасту структуру та покриті активною речовиною – спеціальним порошком, який збільшує поверхню поділу речовини електроліту.
 
Це збільшує ємнісну здатність елемента. Позитивна електродна пластина (анод) запресована в отвори ґрат, а її активною речовиною є діоксид свинцю, який має хімічну формулу PbO2. на негативній електродній пластині (катоді) використовується звичайний свинець (Pb), який також відомий як "губчастий свинець".
 
Між електродними пластинами міститься додаткова розділова сітка для запобігання короткому замиканню електродів один на одного при розрядженні або зарядженні. У сучасних моделях акумуляторів Megatex для створення електродних масивів використовуються додаткові метали. Свинець практично неможливо знайти у чистому вигляді, оскільки його фізичні властивості не мають жодного значення з погляду міцності.
 
Пластини також "оснащувалися" деякими твердішими речовинами, в основному сурмою і рідко кальцієм (іноді кальцій додавався в анодну решітку або тільки в решітку катодну). Електроліт являє собою розчин сірчаної кислоти, який занурюються анодна і катодна решітки разом з пластинами сепаратора. Для збільшення терміну служби сучасних осередків приготування розчину кислоти використовується лише дистильована вода. Звичайна вода завжди містить агресивне середовище – різні солі (кальцію, магнію), які негативно впливають на роботу акумулятора.
 

На що звернути увагу під час вибору

 
При виборі свинцево-кислотного акумулятора слід враховувати такі параметри. Кількість циклів заряду та розряду, а також термін служби. Якщо показники нижче 10 років та 1000 циклів, це погана батарея.
 
Чи потрібно додавати воду? Якою є точність напруги підтримки при зарядці (нормальне значення - плюс-мінус один відсоток). Наявність запобіжного клапана. Вартість однієї ампер-години. Це потрібно для того, щоб ви не переплачували. Зверніть увагу на діапазон робочих температур. Щодо брендів, ми не можемо дати жодних рекомендацій.
 
Існують вдалі і не дуже вдалі моделі будь-якої марки (ефективність може змінюватись від 80% до 93%). Але в цілому технологія, яка використовується для виробництва цих батарей, досить проста, тому важко купити щось справді погане.

Понравилось? 0  Расскажи друзьям:
2022-08-12
0
70

Похожие публикации


Наверх